Atmintinė

Rūpindamiesi savo klientų gerove, norime padėti sklandžiai įveikti visą nuosavo būsto pasirinkimo ir įsigijimo kelią. Paruošėme Jums trumpą kliento atmintinę su svarbiausiaisiais žingsniais. Tikimės, kad ši atmintinė palengvins ir supaprastins Jūsų kelią iki naujų namų! Mūsų namai Jūsų istorijoms.

Ką reikia įvertinti prieš perkant būstą

Daugiau

Preliminarios pirkimo pardavimo sutarties pasirašymas

Daugiau

Pagrindinės pirkimo pardavimo (notarinės) sutarties pasirašymas

Daugiau

Įsigijus būstą

Daugiau

Ką reikia įvertinti prieš perkant būstą

Planuojant įsigyti būstą, pirmiausia rekomenduojama įvertinti šiuos esminius dalykus:

Būsto vieta ir aplinka

 • Būsto vieta mieste;
 • Būsto vieta name ir orientacija pagal pasaulio kryptis;
 • Antžeminės ir požeminės automobilių aikštelės, vietos elektromobiliams;
 • Laisvalaikio erdvės skirtingo amžiaus gyventojams, teritorijos apželdinimas, saugumas ir gyventojų tankumas;
 • Atstumas iki miesto centro, parduotuvių, ugdymo įstaigų, viešojo transporto stotelių ir kt.

Būsto kaina ir finansinės galimybės

Būsto techniniai sprendimai

 • Dalinė apdaila ar pilna apdaila;
 • Namo aukštingumas ir liftas, pastato konstruktyvas;
 • Energinio naudingumo klasė, šildymo ir vėdinimo sistemos, eksplotavimo kaštai už šildymą;
 • Būsto paskirtis – gyvenamoji, komercinė, viešbučio ar kt.;
 • Vystytojo garantinis aptarnavimas bei garantinių darbų atlikimo terminai.

Parsisiųsti atmintinę

Mes padėsime Jums išsirinkti savo svajonių būstą ir priimti tinkamiausią sprendimą!

Kontaktai

Preliminarios pirkimo pardavimo sutarties pasirašymas

Išsirinkus Jums patinkantį ir tinkantį būstą, jį galite rezervuoti trims dienoms nemokamai! Priėmus sprendimą įsigyti būstą yra pasirašoma preliminari pirkimo pardavimo sutartis. Jos pasirašymą sudaro šie 4 žingsniai:

Sutarties pasirašymas

Šia sutartimi abi šalys susitaria dėl išsirinkto būsto ateities sandorio sudarymo ir dėl pagrindinių sandorio sąlygų. Preliminariąja sutartimi nėra įsipareigojama perleisti turtą. Turto nuosavybės teisės perleidimas įvyksta tik sudarius pagrindinę turto pirkimo pardavimo sutartį.

Avanso mokėjimas

Preliminari pirkimo pardavimo sutartis įsigalioja pervedus 2000 Eur įmoką. Iki pagrindinio sandorio sudarymo pirkėjas sumoka 15 proc. avansą nuo turto vertės. Atskiru susitarimu avansą galima mokėti dalimis pagal preliminarioje sutartyje suderintą individualų grafiką.

Susitarimas su banku dėl būsto paskolos

Jeigu būstas įsigyjamas kreditu, bankas suformuoja klientui pasiūlymą. Taip pat gali būti pasirašoma kredito sutartis, kurioje įtvirtinamos visos paskolos ilguoju laikotarpiu galiojančios sąlygos bei banko marža. Pirkėjas bus užtikrintas, kad būstą galės įsigyti su paskola.

Pasirašomas turto apžiūros aktas

Prieš pat užbaigiant statybas (jeigu namas yra statomas) arba sutartą dieną (jeigu namas jau pastatytas), atvykstate priimti atliktų darbų – pasirašyti turto apžiūros aktą. Pasirašydami turto apžiūros aktą patvirtinate, kad vystytojas įvykdė savo įsipareigojimus, kurie buvo numatyti preliminarioje sutartyje.
Parsisiųsti atmintinę

Pagrindinės pirkimo pardavimo (notarinės) sutarties pasirašymas

Kai pastato, kuriame perkate būstą, statybos pasiekia 85 proc. baigtumą, pasirašoma pagrindinė būsto pirkimo pardavimo (notarinė) sutartis ir klientui įteikiami naujo būsto raktai. Šį etapą sudaro 4 žingsniai:

Pagrindinės būsto pirkimo pardavimo (notarinės) sutarties pasirašymas ir turto registravimas

Pagrindinė  būsto pirkimo pardavimo (notarinė) sutartis pasirašoma notaro biure ir turto nuosavybė įregistruojama VĮ „Registrų centras“. Notarines išlaidas apmoka būsto pirkėjas. Po sutarties pasirašymo klientui perduodami įsigyto būsto raktai.

Kliento atsiskaitymas perkant būstą savo lėšomis

Perkant būstą savo lėšomis pirkėjas už turtą gali atsiskaityti iki pagrindinės pirkimo pardavimo (notarinės) sutarties pasirašymo arba po sutarties pasirašymo per tris darbo dienas.

Kliento atsiskaitymas perkant būstą kreditu

Pristatę pagrindinę pirkimo pardavimo (notarinę) sutartį kreditoriui, pasirašote būsto paskolos sutartį. Sutarties administravimo mokestis mokamas pagal kredito įstaigos įkainius. Beveik visais atvejais turtas turi būti apdraustas kreditoriaus naudai, jo nurodytoje draudimo bendrovėje ir hipotekoje įregistruojamas įkeitimo lakštas. Kreditorius per 30 d. pinigus perveda į pardavėjo sąskaitą.

Visiškas atsiskaitymas

Klientui atsiskaičius už įsigytą turtą pardavėjas notaro biurui parengia visiško atsiskaitymo pažymą. Pažyma notaro įregistruojama VĮ„Registrų centras“.

Parsisiųsti atmintinę

Įsigijus būstą

Kai jau būstas oficialiai yra Jūsų, reikėtų pasirūpinti likusiais keliais žingsniais:

Sutarties su administratoriumi sudarymas

Pasirašydami būsto pagrindinę pirkimo pardavimo (notarinę) sutartį kartu pasirašote sutartį su pastatą administruojančia įmone. Kol dar nėra susiformavusi namo gyventojų bendruomenė, pirmiems metams namo administratorių parenka plėtotojas konkurso būdu – taip užtikrinama, kad parinktas administratorius geriausiai atitiks gyventojų poreikį. Lietuvoje galiojantys teisės aktai būsto pirkėjams suteikia statinio ar jo dalių garantijas. Tai reiškia, kad būsto pirkėjai per garantinius terminus pastebėję atsiradusius defektus, kreipiasi į namo administratorių, o šis savo ruožtu gali kreiptis tiek į pardavėją, tiek į rangovus.

Sudaroma sutartis su komunalines paslaugas teikiančiomis įmonėmis

Po pagrindinės pirkimo pardavimo (notarinės) sutarties pasirašymo, sudarote tiesioginę paslaugų teikimo sutartį su elektrą, šilumą, vandenį tiekiančiomis įmonėmis.

 • Elektros energijos teikimas. Iš karto po pagrindinės pirkimo pardavimo (notarinės) sutarties pasirašymo dienos, sudarote sutartį su elektros energijos teikimo tiekėju https://pasirinkitetiekeja.lt. Sudarius sutartį bus sumontuotas elektros apskaitos skaitiklis ir suteiktas mokėtojo kodas.
 • Šildymas ir karštas vanduo. Po 100 proc. namo statybų baigtumo įregistravimo namo administratorius perduoda šilumos ir karšto vandens apskaitą „Vilniaus šilumos tinklams“. Klientai apie tai informuojami pranešimu. Kilus klausimams dėl šildymo ir karšto vandens kreipkitės į AB „Vilniaus šilumos tinklai“. Kontaktai informacijai: Tel. Nr. 1840 El. p. adresas: info@chc.lt , Spaudos g. 6-1, Vilnius.
 • Šaltas vanduo. Po tinklų perdavimo ir įregistravimo, namo administratorius perduoda šalto vandens apskaitą „Vilniaus vandenims“. Klientai apie tai informuojami pranešimu. Kilus klausimams dėl šalto vandens tiekimo kreipkitės į UAB „Vilniaus vandenys“. Kontaktai informacijai: Tel. Nr. 1889 El. p. adresas: info@vv.lt

Būsto įsirengimas

Interjero projektas dažniausiai kuriamas 1–2 mėnesius, todėl tuo reikėtų pasirūpinti iš anksto. Apdailos darbai vidutiniškai trunka apie 3–4 mėnesius.

Plėtotojas rūpinasi, kad visi projekto butai būtų įrengti siekiant užtikrinti buto ir namo energetinio naudingumo klasę, todėl perduodant būstą klientams pateikiamos būsto apdailos darbų atlikimo taisyklės.

Laimingas įsikūrimas

Atlikę visus būsto įsirengimo darbus, linkime jaukiai įsikurti naujuose namuose ir mėgautis nauja pradžia.
Mūsų namai Jūsų istorijoms!

Parsisiųsti atmintinę

Bankų pasiūlymai

Nepavykus užpildyti kontaktų formos, susisiekite su mumis tel. nr.

+370 682 11050