Plėtotojų ilgai „nurašytas“ sostinės rajonas tampa vienu iš naujakurių geidžiamiausių

Geros žinios | 2022.07.12

Nukopijuota!

Viršuliškės šių metų pirmąjį mėnesį sostinės NT rinkoje tapo populiariausiu rajonu – būtent čia sausį parduota daugiausiai butų. Tokia statistika nestebintų, jei Vilniaus rajonų paklausumo viršūnėje rikiuotųsi Pilaitė ar Šnipiškės, tačiau Viršuliškės dar prieš keletą metų daugumos plėtotojų buvo neatrastos. Kas pasikeitė, kad šiandien tai – viena iš naujakurių geidžiamiausių vietų?

„Per trejus metus, nuo 2016 iki 2018 m. Viršuliškėse buvo parduoti vos 35 naujos statybos butai. Pastebimas augimas prasidėjo 2019-aisiais, kai ir mes kartu su „Omberg“ šiame rajone ėmėme statyti „Viršuliškių stogų“ projektą. Tais metais parduoti 209 butai, 2020-aisiais – 231.

Tačiau tikrasis proveržis įvyko pernai, kai naujakuriai Viršuliškėse įsigijo 511 butų. Nuo 2019 m. stebime ir augantį plėtotojų susidomėjimą šiuo rajonu“, – sako Šiaurės Europos investicinio fondo (ŠEIF) valdytojas Antanas Žygas.

Eksperto teigimu, toks pokytis leidžia daryti išvadą, kad plėtotojų ilgai ignoruotos Viršuliškės tarp vilniečių paklausą turėjo visada – rajone trūko tik naujos statybos.

Šių metų sausį Viršuliškėse parduota daugiausiai naujos statybos būsto visame mieste: 60 butų arba apie 16 proc. visos sostinės rinkos. Du trečdaliai šių butų pirkėjų įsikurs netoli Laisvės bei Pilaitės prospektų vystomuose dviejuose „Skylum“ dangoraižiuose.

„Skylum“ – jau antras mūsų projektas Viršuliškėse, jį kurdami galėjome pasiremti anksčiau pradėtų „Viršuliškių stogų“ sėkme. Akivaizdus rajono populiarumas tarp netoli miesto centro įsikurti norinčių jaunų šeimų leido planuoti drąsiai“, – teigia „Omberg group“ generalinė direktorė Dalia Andrulionienė.

Pirmajame „Skylum“ dangoraižyje parduota 94 proc. butų,  o šių metų pradžioje paskelbus antrojo dangoraižio pardavimų pradžią, per mėnesį naujakuriai įsigijo penktadalį jame suplanuotų butų.

Aktyviai investuojama į infrastruktūrą

Vienu iš akivaizdžių Viršuliškių privalumų įvardijamas patogus susisiekimas su centru bei kitomis miesto vietomis, jį dar labiau padidino prieš keletą metų baigtas tiesti vakarinis aplinkkelis. Tačiau vis labiau augant alternatyvaus transporto populiarumui, didėja ir dviračių takų poreikis. Pasak savivaldybės atstovų, į jų plėtrą planuojama investuoti ir artimiausiu metu.

„Viršuliškės išties yra vienas iš patogių miesto rajonų susisiekti įvairiais judėjimo būdais. Čia puikiai išvystytas viešojo transporto tinklas ir patogu pasiekti daugelį miesto rajonų, tiesiai į centrą galima keliauti greitaisiais autobusais. Ateityje T. Narbuto gatvėje planuojama įrengti ir viešojo transporto juostas dar greitesniam judėjimui. 

Taip pat rajone ir jo prieigose pastaraisiais metais nutiesta naujų dviračių takų – palei Laisvės ir Pilaitės prospektus, Justiniškių gatvėje, o iki visiškai patogaus susisiekimo su miesto centrine dalimi trūksta T. Narbuto g. dviračių tako jungties, kurios tiesimą ketinama pradėti jau šiemet“, – teigia vyriausiasis Vilniaus miesto inžinierius Anton Nikitin.

Sausio pabaigoje miesto savivaldybė paskelbė ir apie planus tiesti dviračių taką Viršuliškių gatvėje, Laisvės prospektą ir Šešuolių gatvę jungiančioje atkarpoje.

Daugėja pramogų bei paslaugų

Kitas reikšmingas pokytis Viršuliškėse bei aplinkiniuose rajonuose – paslaugų ir pramogų augimas. Daugėjant gyventojų, gerėjant susisiekimui, pamažu atsikratoma ir „miegamojo rajono“ etiketės.

Būtent Viršuliškių ir Pilaitės sandūroje 2021-ųjų rudenį duris atvėrė didžiausias išparduotuvių centras Šiaurės Europoje „Vilnius Outlet“, kuriame įsikūrė ne tik daugiau nei 150 parduotuvių, bet ir restoranai, įvairios pramogos, numatytos erdvės vaikų būreliams ir kitiems užsiėmimams.

Šalia namų, patogiai pasiekiamų paslaugų svarbą naujakuriams supranta ir plėtotojai. Joms erdvės numatytos pirmuose „Skylum“ dangoraižių aukštuose.

„Grožio salonas, kavinė, vaistinė, gėlių ar maisto parduotuvė – šios ir kitos paslaugos, kurių prireikia nuolat, privalo kurtis ten, kur gyvena žmonės. Nuo to reikšmingai priklauso gyvenimo kokybė bei komfortas“, – teigia D. Andrulionienė.

Nauji projektai keičia rajono veidą

Ilgus metus tik su sovietmečio architektūra sietas rajonas sparčiai keičiasi: naujai jame vystomi projektai konkuruoja modernumu, originaliais sprendimais bei spalvine gama.

„Pastebime, kad būsto pirkėjai Vilniuje vis daugiau dėmesio skiria ne tik racionaliems aspektams, bet ir projekto originalumui, architektūros ir dizaino sprendimams. Tai įkvepia ir skatina plėtotojus ieškoti vis naujų, nematytų idėjų, kiekvienam projektui suteikti išskirtinumo. Ir mes, kurdami „Skylum“ dangoraižius, jų eksterjerui skelbėme architektūrinį konkursą.

Esu tikra, kad tai reikšmingai prisidės prie Viršuliškių gyvumo bei organiško charakterio formavimosi ateityje“, – sako „Omberg group“ vadovė.